Kom og vær med – Aktiv natur velvære

Husk at der i Aktiv Natur Velvære hver søndag kl. 9.30 på vores fitnessplads ved siden af Bildsø feriekoloni, er natur fitnesstræning med professionelle instruktører fra Pranahuset i Slagelse. Her gives der mulighed for både styretræning, stavgang, samt løb og MTB cykling. Alt sammen tilpasset den enkelte og velegnet for hele familien.
Hver anden søndag er der efterfølgende træningen kl. 10.30 Yoga i den fri natur, ligeledes her med professionelle instruktører fra Pranahuset. – Det er netop ”Hver anden” søndag nu på søndag, så kom og være med her J (husk bruger betaling på kr. 40 kr. pr. gang – ud over medlemskab).
Om torsdagen har vi fælles kajakroning på Storebælt – hvis vejret tillader. Her kan man låne foreningens mange kajakker (12 stk.). Blandt andet har vi 4 toer kajakker hvis du vil have dit barn, eller ægtefælle med ud og ro. (dog brugerbetaling for lån af kajak pr. gang kr. 75 – ud over medlemskab)
Har du ikke roet kajak før, har du mulighed for at få professionel instruktion til at lære dette, inden du søsættes i en kajak. Vi afholder EPP 1 kajakkursus tirsdag den 12. juli og EPP2 kajak kursus lørdage den 13. og 20. august. Herudover afholder vi spontane hurtige introduktionskurser for nye medlemmer, samt redningsøvelser for let øvede. – Så hold dig ikke tilbage for at forsøge dig med denne herlige form for naturoplevelse. Husk medlemskab af vores forening kun koster en bagatel af kr. 250 for enkelt medlemskab og kr. 400 for et familiemedlemskab for et helt år. – Du har mulighed for et sommer gæstemedlemsskab for kr. 100, der gælder for en måned, hvilet giver dig adgang til hele paletten af vores aktiviteter.
Så hold dig ikke tilbage – kom og vær med – Til sjov, udfordrende, oplevelsesrig træning i fællesskab – og i naturen! – Vi er en forening med plads til alle, uanset størrelse, alder, baggrund og ambition. Her kan du træne individuelt eller hele familien sammen.
Læs mere på vores hjemmeside: www.aktivnatur.dk – hvor du også kan melde dig ind.
Bedste hilsner – formand Sven Heiner

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *