Nyt fra Klub Stjernen

Klubben afholdte Generalforsamling Lørdag d. 31.01.2014. Referat samt årsberetning kan ses på vores hjemmeside.
Klubbens bestyrelse er: Formand: Dorthe Gliese Henriksen, Kasserer: Annette Johnsen, Supplant/vagtplan: Mie Olsen, Medlem: Emanuela Boraso, Medlem: Allan Svendsen, Medlem: Christina Svendsen samt suppleant: Per Hansen. 
HUSK: Klubben er blevet gjort gratis, men vi vil stadig gerne vil have at medlemssedlen udfyldes af forældre og afleveres i Klubben, så vi har tlf. nr. hvis der skulle ske noget med Jeres barn, tilladelse fra forældre, til at ligge billeder på FB og om vi må køre med Jeres børn i vores private biler. 

Vores åbningstider: Mandage 14.00-19.00. Et forsøg til og med april. hvis succes fortsætter dette. Tirsdage og onsdage 14.00-21.00.
Dette er for alle fra 3. klasse til de 18 år.. 
Vi har i bestyrelsen, forskellige aktiviteter i støbeskeen til de kære unge mennesker i klubben, herunder den berømte afslutningstur til BonBonLand i slutningen af juni. Alt dette bliver lagt på vores hjemmeside, Facebook, på skolen samt i klubben, så følg løbende med dér.
DEJLIGT FORÅR TIL ALLE.
På bestyrelsens vegne Dorthe Gliese.
www.klubstjernen.dk – Facebook: Ungdomsklubben Stjernen.

 

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *