KLUB STJERNEN

Vi i Klub Stjernen vil gerne gøre opmærksom på at Klubben er en frivillig forening, som holdes i gang af bestyrelsen SAMT Jer forældre eller andet familiemedlem over 18 år. Dette fremgår også af selve indmeldelsessedlen, hvor der står, at klubbens bestyrelse gerne ser, at man bidrager med 2 vagter i klubben pr. sæson pr. barn. Er det helt umuligt pga. arbejdstider, kronisk sygdom eller andet, hører vi selvfølgelig også gerne fra jer, så vi ved besked.
Kontakt Mie for at give datoer for, hvornår I har mulighed for vagter. Find Mies tlf. nr. på vores hjemmeside: www.klubstjernen.dk
Jo flere der hjælper til, jo STØRRE er muligheden for, at klubben består. Nu har den eksistereret i 15 år, så det ville jo være super ærgerligt, at den skulle lukke, når vi har mange børn i klubben, som hygger sig. Klubben har ordinær generalforsamling lørdag d. 30. januar 2016 kl. 17.00. Vi sluttede 2015 af med julebanko, hvor de heldige vandt gode gevinster.
Vi ser frem til endnu et godt år for klubbens medlemmer med hygge i klubben og ture ud for at opleve noget, biograf, svømmehal eller andet, kom meget gerne med ideer.
Følg med på hjemmesiden, på Facebook under Ungdomsklubben Stjernen.
På bestyrelsens vegne
Dorthe Gliese

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *